Με ιδιαίτερη επιτυχία ολοκληρώθηκε η συμμετοχή του Δήμου Δομοκού στο 10ο Διεθνές Φεστιβάλ Νέων ‹‹Τούντζα – Δημιουργικότητα και Καινοτομία›› που πραγματοποιήθηκε από τον αδελφοποιημένο Δήμο Τούντζα της Βουλγαρίας σε συνεργασία με την Κοινότητα Μπεζμέρ και το Πολιτιστικό Κέντρο ‹‹Σβετλινα-1928 κοινότητα Μπεζμέρ. Στην Aντιπροσωπεία συμμετείχαν 12 μαθητές των Λυκείων Δομοκού και 5 συνοδοί, Εκπαιδευτικοί και Δημοτικοί Σύμβουλοι. Η δέκατη διοργάνωση του φεστιβάλ περιελάμβανε διάφορα παιχνίδια αγωνιστικού χαρακτήρα όπως:
– Paintball
– Σκυταλοδρομία
– Τσουβαλοδρομίες
– Βελάκια
– Jenga
– Streetball
![](https://www.domokos.gr/wp-content/uploads/2022/10/307760266_10159500379222739_3384081929535400270_n.jpg)
![](https://www.domokos.gr/wp-content/uploads/2022/10/310835541_10159498435117739_4804375855032306761_n.jpg)
![](https://www.domokos.gr/wp-content/uploads/2022/10/311059026_10159498514992739_6331459532931015383_n.jpg)
![](https://www.domokos.gr/wp-content/uploads/2022/10/311278295_10159500380417739_7388814884712492200_n.jpg)
![](https://www.domokos.gr/wp-content/uploads/2022/10/received_864638677862259.jpeg)